?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Škoda Superb z nowym wyposażeniem

05.06.2017

ŠKODA wzbogaca wyposażenie swojego flagowego modelu. Od końca maja bieżącego roku, modele Superb i Superb Combi będą wyposażane w wiele innowacyjnych rozwiązań, które podwyższą poziom bezpieczeństwa i komfortu: system automatycznego wzywania służb ratunkowych (połączenie alarmowe), funkcja Manoeuvre Assist i fotel kierowcy z funkcją masażu.

Care Connect z automatyczną funkcją połączenia alarmowego

Wraz z nowym rokiem modelowym, modele Superb oraz SUPERB Combi będą standardowo posiadały rozbudowany system Care Connect – już od podstawowego poziomu wyposażenia Active. Najważniejszą funkcją Care Connect jest zdolność automatycznego wezwania pomocy po zderzeniu, w wyniku którego uruchomione zostały systemy bezpieczeństwa samochodu. Samochód wyposażony w Care Connect w takiej sytuacji samodzielnie nawiązuje połączenie głosowe z centrum ratunkowym. Służby ratunkowe można wezwać także manualnie, wciskając przycisk na module zamieszczonym w podsufitce. Dodatkowo wraz z Care Connect dostępna jest funkcja zdalnego dostępu do samochodu poprzez aplikację ŠKODA Connect.

Systemy infotainment: ekran 9,2 cala, nowy design i SmartLink+

Wiele z nowych funkcji może być obsługiwanych przez debiutujące w modelach SUPERB i SUPERB COMBI zoptymalizowane systemy infotainment. Wyświetlacz systemu COLUMBUS został powiększony z przekątnej 8 do 9,2 cala, systemu SWING – z 5 do 6,5 cala. Dodatkowo nowy design urządzeń infotainment podkreśla wyjątkowo wysoką jakość obrazu o imponującej rozdzielczości.

Z systemem SmartLink+ na pokładzie, ŠKODA SUPERB otwiera nowe możliwości wymiany danych pomiędzy smartfonem a samochodem. SmartLink+ zawiera AndroidAuto, CarPlay oraz MirrorLink, za pomocą których pozwala na obsługę wybranych aplikacji smartfona.

Nowa funkcja Manoeuvre Assist

Nowe wyposażenie modelu SUPERB pozwala też zapobiec wgnieceniom i przetarciom na parkingu. Czujniki parkowania zostały wzbogacone o funkcję Manoeuvre Assist, która w ograniczonym zakresie prędkości rozpoznaje i reaguje na napotkane przeszkody: najpierw wysyła ostrzeżenia wizualne i dźwiękowe, w ostateczności zaś - sama hamuje.

Większy komfort: fotel kierowcy z funkcją masażu, ułatwiona komunikacja w kabinie oraz wyciszenie zewnętrznych szumów

Charakter modelu Superb jako komfortowego samochodu dla całej rodziny został jeszcze wzmocniony dzięki nowym rozwiązaniom. Opcjonalna funkcja masażu fotela kierowcy, dostępna w elektrycznie regulowanym wariancie z funkcjami wentylacji i zapamiętywania ustawień, zapewnia doskonały komfort nawet podczas długich podróży. W ponadprzeciętnie obszernej kabinie modelu SUPERB poprawiono także możliwość porozumienia się pomiędzy poszczególnymi pasażerami. Z funkcją wzmacniacza głosu ICC, głos osób siedzących z przodu samochodu jest zbierany przez mikrofon i wzmacniany dla pasażerów siedzących na tylnej kanapie. Kolejne poprawki objęły także lepsze wyciszenie kabiny poprzez dodanie opcjonalnej powłoki akustycznej w przedniej parze bocznych szyb.

Od końca maja jeszcze większe wrażenie może robić także topowa wersja wyposażenia modelu Superb - Laurin&Klement, która zostanie wzbogacona o opcjonalne: chromowane listwy boczne i czarną podsufitkę kabiny.