?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Nowe wersje silnikowe ŠKODY SUPERB

19.06.2017

Kolejne wersje napędowe modeli SUPERB i SUPERB COMBI zostaną wzbogacone o warianty z siedmiobiegową przekładnią automatyczną, gwarantującą jeszcze wyższy poziom komfortu, osiągów oraz ekonomiki jazdy.

Siedmiobiegowa przekładnia dedykowana będzie dla wersji silnikowych 2.0 TDI 150 KM oraz 2.0 TDI 190 KM (także w wariancie z napędem 4x4). Nowa skrzynia produkowana będzie już od ostatniego tygodnia czerwca. Ceny wersji z nową skrzynią siedmiobiegową pozostają bez zmian wobec dotychczasowej z sześcioma przełożeniami. To już kolejne wersje napędowe, które zyskały to nowoczesne rozwiązanie: dotychczas było ono oferowane przy silnikach 1.4 TSI 150 KM oraz 1.8 TSI 180 KM.

Grupa Volkswagen jest światowym pionierem skrzyni dwusprzęgłowych (DSG): niemiecki koncern wprowadził ją do oferty jako pierwszy w przemyśle motoryzacyjnym w roku 2003. Do oferty ŠKODY przekładnia tego typu dołączyła w roku 2009. Skrzynia dwusprzęgłowa to najnowocześniejszy i najbardziej efektywny sposób przeniesienia napędu: dzięki posiadaniu kolejnego przełożenia zawsze w gotowości, napęd jest dostarczany bez żadnych przerwy i strat energii. Dzięki temu rozwiązanie to nie tylko gwarantuje większy komfort i wyższe osiągi, ale i ma kluczowy wpływ na dalsze ograniczanie zużycia paliwa i emisji szkodliwych gazów.

Wzbogacenie oferty modelu SUPERB o nową skrzynię DSG dla wersji silnikowych 2.0 TDI 150 KM oraz 2.0 TDI 190 KM to kolejna ze zmian we flagowym modelu czeskiej marki. O niedawnym wprowadzeniu do oferty nowych elementów wyposażenia informowaliśmy wcześniej.

ŠKODA SUPERB dostępna bardziej niż dotąd

"Model SUPERB pozostaje jednym z najchętniej wybieranych w Polsce samochodów segmentu B. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku zarejestrowano w naszym kraju 2 997 egzemplarzy tego modelu, co daje mu pozycję wicelidera w tej klasie w klasyfikacji od początku roku 2017" – mówi Dariusz Brodnicki, Dyrektor Sprzedaży ŠKODY. "Do długiej listy korzyści wynikających z wyboru flagowego modelu ŠKODY można dopisać kolejny: szybki czas realizacji zamówień. Dzięki optymalizacji czasu dostawy oraz nieustannemu wzbogacaniu oferty, SUPERB pozostaje jedną z najatrakcyjniejszych i najpopularniejszych pozycji w swoim segmencie".

Sprawdź nasze oferty tygodnia dla Skody.