?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Królowe polskiego rynku: ŠKODA FABIA i ŠKODA OCTAVIA

08.08.2017

W pierwszej połowie bieżącego roku modele FABIA i OCTAVIA były niekwestionowanymi liderkami polskiego rynku, znajdując odpowiednio 9 216 oraz 9 853 nabywców. Skąd bierze się fenomen niesłabnącej popularności tych modeli wśród Polaków?
 
Wbrew pozorom, odpowiedź jest banalnie prosta: w ich doskonałym dopasowaniu do potrzeb i oczekiwań polskich kierowców. Modele ŠKODY górują zarówno w tych kategoriach, które okazują się decydujące podczas wyboru nowego samochodu, jak i tych, które mają znaczenie przez cały późniejszy okres eksploatacji. Zarówno FABIA, jak i OCTAVIA oferują bardzo konkretne, wymierne korzyści, które da się zawrzeć w trzech punktach:
 
1.    Niepobity stosunek ceny do jakości
 
Modele FABIA i OCTAVIA posiadają wyjątkowo dogodne warunki finansowania, ale jeszcze ważniejsze jest to, co za tę cenę oferują. Dzięki korzystnej ofercie z niską, stałą opłatą jak w abonamencie (już od 416 zł za miesiąc użytkowania modelu FABIA, 668 zł za miesiąc w OCTAVII), finansowanie jest przystępne, elastyczne i przewidywalne. Za tę cenę obydwa modele cechują się atrakcyjnym wyposażeniem. Standardowo model FABIA już w bazowej wersji Active wyposażony jest między innymi w klimatyzację, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby i lusterka boczne. OCTAVIA z kolei bez żadnej dopłaty gwarantuje na przykład klimatyzację, radio SWING z wyświetlaczem 6,5 cala oraz światła LED do jazdy dziennej.
 
Wybór FABII lub OCTAVII daje dostęp do wielu promocyjnych pakietów i dodatków, które jeszcze wzmacniają atrakcyjność oferty. Korzystność tej oferty potwierdza popularność pakietów MIXX (obręcze kół ze stopów lekkich, czujniki parkowania z tyłu i EASY LIGHT ASSISTANT już za 1 zł), COLOR (korzyść dla Klienta w wysokości nawet 3400 zł) i AUDIO (korzyść 2400 zł) dla modelu FABIA oraz AMAZING w przypadku OCTAVII, gdzie oszczędność przy doborze bogatego wyposażenia może wynieść nawet 5600 zł. Co więcej, obydwa modele gwarantują już standardowo w swojej cenie pakiet przeglądów (o wartości odpowiednio 2400 i 2450 zł).
 
Zrozumienie potrzeb polskich Klientów przejawia się nie tylko poprzez szeroki wachlarz elementów opcjonalnych, ale także poprzez rozbudowaną ofertę napędową, co daje wprost nieograniczone możliwości personalizacji samochodu. Atutem jest także dopracowana oferta fabrycznej instalacji LPG uznanego producenta Landi Renzo, wyróżniająca się na rynku przystępnymi metodami finansowania oraz starannym dopasowaniem technicznym do układu napędowego.
 
2.    Pragmatyczny charakter
 
Twórcom modeli FABIA i OCTAVIA przyświecały szczere, pragmatyczne pobudki. Tradycyjnie już modele ŠKODY są znane z przestronności i dużej przestrzeni bagażowej. Bagażniki o pojemności sięgającej nawet 530 litrów przy modelu FABIA oraz aż 610 litrów dla niedawno odmłodzonej OCTAVII, należą do największych w swoich segmentach. Funkcjonalność wspiera także wiele niepozornych rozwiązań „Simply Clever”, które mają wielki wpływ na komfort codziennego użytkowania.
 
3.    Najnowocześniejsze technologie
 
Dzięki nieustannemu, intensywnemu rozwojowi czeskie samochody należą do jednych z najnowocześniejszych, najbardziej zaawansowanych konstrukcji na rynku. Wraz ze zwiększającą się świadomością i wymaganiami polskich Klientów, rozwojowi ulega poziom wyposażenia poszczególnych modeli. Czeski producent może być dumny ze swojego wkładu w bezpieczeństwo na drogach, do którego przyczynia się instalowanymi w dużej mierze już standardowo innowacjami. Każdy egzemplarz modeli FABIA i OCTAVIA wyposażony jest między innymi w komplet poduszek powietrznych wraz z kurtynami, uchwyty ISOFIX czy szeroką gamę systemów wspomagających jazdę.
 
FABIA i OCTAVIA są bardzo na czasie dzięki systemom multimedialnym, które poprzez funkcję SmartLink+ zapewniają idealną współpracę między samochodem, a smartfonem. Dzięki temu kierowca i pasażerowie mogą korzystać z możliwości smartfona za pośrednictwem ekranu pokładowego – np. słuchając muzyki czy używając kompatybilnych aplikacji. W połączeniu z nowym systemem ŠKODA Connect rozwiązanie to daje znaczącą przewagę podczas planowania podróży i codziennej eksploatacji, udostępniając informacje na temat cen paliw wzdłuż trasy, natężenia ruchu i wielu innych.
 
Zarówno FABIA, jak i OCTAVIA to modele, które bez kompleksów przewodzą polskiemu rynkowi samochodowemu dowodząc, że niezmiennie potrafią z tą samą skutecznością odpowiadać na potrzeby i gusta polskich kierowców.

Sprawdź jakie modele Skody przygotowaliśmy w Ofercie Tygodnia.