?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Nowy członek rodziny marki Jeep

15.11.2016

Nowy członek rodziny marki Jeep dołączy do gamy w Europie w drugiej połowie 2017 roku. Z wielką przyjemnością zapraszamy do obejrzenia relacji na żywo z rynkowego debiutu nowego modelu Jeep Compass North American podczas Los Angeles Auto Show w dniu 17 listopada. Dzięki specjalnemu streamingowi na oficjalnej stronie marki Jeep®, możesz dołączyć do relacji z wydarzenia.

Jeep za jednym zamachem zastępuje nowym autem aż dwa modele w swoim portfolio. Dotychczasowy Compass oraz Patriot będą niebawem wyparte przez kompaktowego crossovera kontynuującego oznaczenie Compass. Pojazd ten ma idealnie wpasować się w gusta klientów poszukujących SUV-a potrafiącego śmiało opuścić asfaltową jezdnię.

Jeep będący najszybciej rozwijającą się marką w Europie, a przy tym marką notującą z roku na rok rekordową sprzedaż zarówno na Starym Kontynencie, jak i na Bliskim Wschodzie i w Afryce, prezentuje kolejny całkiem nowy samochód, który ma jeszcze bardziej podbić wyniki sprzedaży.

Jeep Compass zbudowany na przedłużonej platformie modelu Jeep Renegade, będzie samochodem globalnym i trafi do klientów w ponad 100 krajach. Nadwozie mierzy 4410 mm długości, 1820 mm szerokości i 1640 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 2630 mm.

Auto pojawi się w aż 17 różnych konfiguracjach układów napędowych. Przykładowo w gamie nie zabraknie wersji Trailhawk ukierunkowanej na typowo terenową jazdę, charakteryzującej się w stosunku do zwykłego Compassa innymi zderzakami i prześwitem wyższym o 20 mm.

Pod maską znajdą się benzynowe i wysokoprężne silniki rzędowe. Diesel 2.0 MultiJet spięty z 9-biegową skrzynią automatyczną będzie dostarczał 140 KM lub 170 KM. Benzynowa jednostka 2.0 Tigershark o mocy 170 KM zostanie połączona z 6-biegową skrzynią automatyczną. W Europie być może pojawi się w gamie mniejsza jednostka benzynowa o pojemności 1.4 litra. Moc w standardzie powędruje na przód, a w opcji na cztery koła.

Jeep Compass zadebiutuje przed szeroką publicznością na listopadowym Salonie Samochodowym w Los Angeles. W salonach sprzedaży auto pojawi się na początku przyszłego roku.