?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Jeep na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2017

02.03.2017

Europejska premiera zupełnie nowego Jeepa Compassa - SUV-a o najlepszych w swojej klasie właściwościach terenowych. W świetle reflektorów na stoisku marki specjalne edycje Jeepów. Jeep Wrangler Rubicon Recon - wersja specjalna modelu Wrangler zapewniająca jeszcze lepsze niż dotychczas możliwości w terenie - europejska premiera. Flagowy model Grand Cherokee i legendarny Wrangler w specjalnej wersji Night Eagle. Jeep Wrangler Rubicon z „Mopar® One", w 100% dopuszczonym do użytku na drogach publicznych pakietem zapewniającym jeszcze lepsze parametry terenowe. Na stoisku marki pełna gama modeli Trailhawk - po raz pierwszy na europejskim salonie samochodowym.

Marka Jeep przygotowuje europejską premierę zupełnie nowego Jeepa Compassa, która będzie miała miejsce podczas 87. Salonu Samochodowego w Genewie. Zupełnie nowy kompaktowy SUV to najlepsze w klasie, typowe dla Jeepa potencjał napędu 4x4, możliwość wyboru jednej z aż 17 zaawansowanych kombinacji układu napędowego (na całym świecie), autentyczny design marki, doskonała dynamika jazdy na drodze, swoboda przeżywania przygód na otwartym powietrzu oraz zaawansowane, przyjazne użytkownikowi systemy łączności i bezpieczeństwa.

Nowy Compass to kolejny wyraz nieustannej ewolucji marki Jeep, jeśli chodzi o wykończenie samochodów, stosowane w nich innowacje i technologie oraz zapewniane przez nie osiągi. Model ten pozwoli marce wkroczyć do niezwykle ważnego i dynamicznie rozwijającego się na całym świecie segmentu kompaktowych SUV, dzięki czemu poszerzy ona swój globalny zasięg.

Nowy Compass uzupełni gamę Jeepa, jako kompaktowy SUV, czyli przedstawiciel najpopularniejszego segmentu SUV-ów w Europie, co tylko spotęguje sukces handlowy marki w tym regionie. W 2016 roku marka Jeep odnotowała swoje najlepsze w historii wyniki w Europie pod względem liczby sprzedanych samochodów. Zarejestrowano blisko 105 000 sztuk, odnotowując 19 % wzrost w porównaniu z rokiem 2015. Jeep był w 2016 roku trzecią najszybciej rozwijającą się marką samochodową w Europie.

Europejska premiera nowego Compassa będzie miała miejsce podczas konferencji prasowej marki Jeep we wtorek, 7 marca, o godzinie 13:30, na stoisku Jeepa w Hali nr 5.

Specjalne edycje.

Marka Jeep zaprezentuje w Genewie trzy nowe edycje specjalne swoich modeli, które tworzone są w odpowiedzi na zgłaszane przez klientów potrzeby i zainteresowanie samochodami o indywidualnym stylu:

  • Wrangler Rubicon Recon to edycja specjalna, która będzie miała swój europejski debiut w Genewie. W przypadku tego modelu do samochodu produkcyjnego zapewniającego najlepsze na świecie osiągi w terenie dodano zwiększone możliwości 4x4 i ochronę w czasie jazdy nawet po najbardziej wymagającym terenie, a także wytrzymalszą oś przednią i przeznaczone na najtrudniejsze trasy terenowe odlewane obudowy mechanizmów różnicowych.
  • Grand Cherokee Night Eagle i Wrangler Night Eagle dołączą do gamy Night Eagle, która cechuje się akcentami z połyskującej czerni (Gloss Black) i wykończeniami zewnętrznymi, które i tak już wyszukanemu designowi modelu Grand Cherokee oraz legendarnej linii Wranglera zapewniają jeszcze bardziej agresywny styl i sportowy wygląd.
  • Przygotowane specjalnie na tę okazję samochody z logo „Mopar" obejmują model Jeep Wrangler Rubicon w kolorze Chief Blue „stuningowany" pakietem Mopar® One, specjalnym, w całości dopuszczony do użytku na drogach publicznych, zestawem tuningowym z mającymi homologację akcesoriami i zestawem zwiększającym prześwit.

Rodzina Trailhawk.
Po raz pierwszy na europejskim Salonie Samochodowym marka wystawi pełną gamę modeli Trailhawk, prezentując na stoisku w Genewie swoje najnowsze „dzieło", model Jeep Compass Trailhawk. Trailhawk to wyraz najlepszych możliwości w terenie w swojej klasie, świadczący o off-roadowej tradycji i korzeniach tej marki. Modele te podkreślają bezkompromisowe podejście, które charakteryzuje każdy pojedynczy pojazd ze znaczkiem Jeep, a ta odmiana świadczy o najlepszych własnościach 4x4 oferowanych w poszczególnych segmentach, w których marka ta jest obecna. Pierwszym modelem Jeepa z plakietką „Trailhawk" był Cherokee wprowadzony na rynek europejski w 2014 roku. Później dołączył do niego mały SUV Renegade, którego wersja Trailhawk dysponowała jeszcze bardziej dopracowanym układem napędu na cztery koła. Grand Cherokee otrzymał certyfikat Trailhawk dla swojego modelu z rocznika 2017, zaprezentowanego na Salonie Samochodowym w Paryżu w październiku 2016 roku.

SPECJALNE EDYCJE.

Jeep Wrangler Rubicon Recon.
Nowy Wrangler Rubicon Recon to jeszcze bardziej „uterenowiona" wersja modelu o i tak już najlepszych na świecie właściwościach terenowych, zapewniająca lepszą ochronę w przypadku poruszania się nim po najtrudniejszych bezdrożach. W nowej edycji specjalnej Recon będzie dysponował jeszcze lepszymi możliwościami napędu 4x4 dzięki specjalnym off-roadowym komponentom, obejmującym między innymi mocniejszy most przedni i wytrzymałe obudowy mechanizmów różnicowych.

Zaprojektowano go, by mógł pokonywać najtrudniejsze trasy off-roadowe. Właściwości terenowe modelu Jeep Wrangler Recon spotęgowano poprzez wyposażenie go we wzmacniane osie z kutymi elementami oraz wytrzymałe obudowy napędu, chroniące zarówno przedni, jak i tylny mechanizm różnicowy. Wyposażono go w seryjny napęd na cztery koła typu „part-time", z blokowanymi elektronicznie mostami napędowymi Dana 44 z tyłu i z przodu. Napęd jest przekazywany do każdej z osi poprzez skrzynię rozdzielczą Rock-Trac z przełożeniem reduktora terenowego „4-Low" wynoszącym 4:1. Przełożenie przedniej i tylnej osi wynoszące 4.10 to standard w przypadku elektronicznie blokowanych mechanizmów różnicowych Tru-Lok.

Nowa edycja specjalna Recon ma pewne cechy, które podkreślają jego silny charakter, legendarne możliwości napędu 4x4 i typową dla Wranglera swobodę przeżywania przygód na otwartym powietrzu. Są to, między innymi: 18-calowe aluminiowe obręcze kół w kolorze Low Gloss Granite Crystal, czarny dach typu Dual Top (tj. w wersji zarówno miękkiej, jak i twardej), a także pokrywa komory silnika Power Dome z dwoma wlotami powietrza i czarną naklejką „Rubicon" z czerwonymi akcentami.

Osłona chłodnicy również otrzymała barwę Low Gloss Black ze wstawkami w odcieniu Low Gloss Granite Crystal, a specjalne obramowania reflektorów i logo Jeep na czerwonym tle dodają temu modelowi nieco ostrzejszego wyglądu.

Inne ciekawe dodatki zewnętrzne tej nowej edycji specjalnej to: logo Trail Rated z czerwonymi akcentami, czarna pokrywa wlewu paliwa, czarna, twarda obudowa koła zapasowego i specjalny emblemat „Recon" przy przednim nadkolu, pozwalający jednoznacznie zidentyfikować tę nietypową wersję.

We wnętrzu nowego Wranglera Rubicona Recona króluje czarno-czerwona kolorystyka. Na standardowych czarnych siedzeniach (obitych skórą i podgrzewanych), znalazły się czerwone przeszycia oraz wyhaftowane logo „Rubicon". Wnętrze Recona łatwo odróżnić od wnętrz innych pojazdów w gamie Wranglera dzięki pokrytym czarnym winylem podłokietnikom w drzwiach i pokrywie schowka w konsoli centralnej z czarnymi przeszyciami, siatkom z czerwonymi akcentami na przednich i tylnych drzwi oraz na konsoli środkowej, a także czerwonym taśmom pasów bezpieczeństwa. Specjalna skórzana kierownica ma czarne szwy, a nowe wykończenie Midnight Star to jeden ze znaków szczególnych wyróżniającego się stylu tej nowej edycji specjalnej. Na specjalnej plakietce na desce rozdzielczej podane są informacje dotyczące przednich i tylnych osi, przedniego stabilizatora poprzecznego, skrzyni rozdzielczej i opon.

Standardowe wyposażenie zapewniające komfort i rozrywkę we wnętrzu obejmuje system nagłośnienia Alpine Premium z subwooferem i system multimedialnym Uconnect z nawigacją, odtwarzaczem CD/DVD/MP3, 6,5-calowym ekranem dotykowym oraz portami AUX i USB. Nowa edycja specjalna modelu Jeep Wrangler Rubicon Recon będzie napędzana silnikiem 2.8 l turbo diesel, generującym 200 koni mocy lub 3,6-litrowym silnikiem benzynowym V-6, zapewniającym moc 284 KM. I z jednym, i z drugim łączona będzie automatyczna, pięciostopniowa skrzynia biegów.

Nowa edycja Wrangler Rubicon Recon, będzie oferowana w siedmiu różnych kolorach: czarnym, Firecracker Red, Billet Silver, Bright White, Gobi, Granite Crystal i Rhino. Na rynek europejski zostanie wprowadzona w drugim kwartale 2017 roku.

Jeep Grand Cherokee Night Eagle.
Edycja specjalna „Night Eagle" to „szczypta" jeszcze większej agresywności i sportowego charakteru dodana do ekskluzywnego „smaku" Jeepa Grand Cherokee. Cechuje się wyróżniającym się stylem zewnętrznym, który dodatkowo podkreślają czarne stylizowane elementy, a także kompletnym wyposażeniem standardowym. Charakterystyczna czerń wyróżniająca serie specjalne Night Eagle została wprowadzona dwa lata temu w modelach Cherokee i Renegade, a teraz w tej samej stylistyce będą oferowane modele Grand Cherokee i Wrangler.
Osłonę chłodnicy wykonano w stylu Gloss Black, a siatkowana tekstura „grilla" została wykończona platynowym chromem. Obramowania przednich lamp również połyskują czernią, a unikalny wygląd przodu tego samochodu to zasługa specjalnej wstawki w dolnym pasie przednim w kolorze Gloss Black. Tę samą barwę mają listwy przy szybach oraz emblematy „Jeep" i „4x4", podkreślając mrocznego ducha tej specjalnej wersji. Night Eagle porusza się na kołach z 20-calowymi aluminiowymi obręczami kół wykończonymi czernią Gloss Black podkreślającymi agresywny charakter tego modelu. Nie zabrakło oczywiście dedykowanego znaczka Night Eagle.

We wnętrzu tej nowej edycji specjalnej znalazły się ekskluzywne skórzane siedzenia Capri Black ze wstawkami z perforowanego zamszu i czarnymi przeszyciami. Akcenty wewnętrzne w kolorze Gun Metal pojawiły się na desce rozdzielczej i na panelach drzwi.

Pod „maską" Grand Cherokee Night Eagle pracuje silnik wysokoprężny V6 3.0 l Multijet II 250 KM połączony z ośmiostopniowym „automatem". Model ten będzie dostępny od marca u dealerów marki Jeep w sześciu kolorach zewnętrznych do wyboru: Diamond Black, White, Billet Silver, Granite Crystal, Velvet Red i Rhino. Grand Cherokee Night Eagle w kolorze Billet Silver, z czarną skórzano-zamszową tapicerką, wystawiany na stoisku Jeepa w Genewie będzie dysponował kompletnym wyposażeniem seryjnym, obejmującym reflektory biksenonowe, system multimedialny Uconnect z nawigacją i ekranem dotykowym o przekątnej 8,4 cala oraz usługami Uconnect Live, system audio Alpine o mocy 506 W z dziewięcioma głośnikami i subwooferem, kamerę cofania Parkview z dynamicznymi liniami, system Park Sense z przodu i z tyłu oraz elektrycznie sterowaną klapę bagażnika.

Jeep Wrangler Night Eagle.
Edycja specjalna Wrangler Night Eagle ma specyficzne, estetyczne wykończenie z połyskującej czerni, które podkreśla charakterystyczny styl tego samochodu i pozwala łatwo odróżnić go od innych modeli w gamie Wrangler.
Nadwozie wyróżnia się obramowaniem grilla w kolorze nadwozia z czarnymi półmatowymi wlotami powietrza, pierścieniami wokół reflektorów i logo Jeep® na masce, które nadają modelowi Wrangler Night Eagle dynamiczny wygląd. 18-calowe aluminiowe obręcze kół w kolorze Gloss Black i orurowanie boczne jednoznacznie sugerują zdolność legendarnego Wranglera do pokonywania najtrudniejszych na świecie tras terenowych. Wyrazem niczym niezakłóconej przyjemności przeżywania przygód na otwartym powietrzu jest wykonany w kolorze nadwozia dach typu Dual Top (tj. zarówno w wersji tkaninowej, jak i wersji „hardtop"), a nowa, błyszcząca czernią, naklejka «Wrangler» i specjalna pokrywa komory silnika oraz naklejki w części tylnej pojazdu podkreślają jego masywny wygląd i idealnie pasują do wyjątkowego charakteru tego modelu.

We wnętrzu nowy Wrangler Night Eagle ma w standardzie obite czarną skórą McKinley siedzenia z tkaninowymi wstawkami Black Sport Mesh i skórzaną kierownicę. Wszystkie te elementy wykończono kontrastującymi przeszyciami w szarym kolorze Diesel Gray.
Pokryte czarnym winylem pokrywa schowka i przednie podłokietniki drzwi z przeszyciami Diesel Gray oraz uchwyt dla pasażera i obramowania nawiewów w fortepianowej czerni dopełniają i tak już wyróżniające się wnętrze tej edycji specjalnej.

Kompletne wyposażenie standardowe stwarza wygodne otoczenie bogate w liczne zaawansowane technologicznie elementy, obejmujące, między innymi, system nagłośnienia Alpine Premium z subwooferem i system multimedialnym Uconnect z nawigacją, odtwarzaczem CD/DVD/MP3, 6,5-calowym ekranem dotykowym oraz gniazdami AUX i USB.
Typowe dla modelu Wrangler legendarne możliwości terenowe zapewnia seryjny napęd na cztery koła typu „part-time" Command-Trac NV241, z dwustopniową skrzynią rozdzielczą o przełożeniu redukcyjnym 2,72:1. Aby mógł bezpiecznie pokonywać wszelkie trasy terenowe, model Night Eagle wyposażono standardowo w tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac-Lok®. Ten specyficzny dyferencjał to mechaniczny układ dystrybucji momentu pomiędzy kołami osi tylnej, którego zadaniem jest zapewnianie trakcji podczas jazdy po śliskich i nierównych nawierzchniach, jak piasek, żwir, śnieg czy lód. Trac-Lok automatycznie przekazuje dostępny moment na tylne koło o najlepszej trakcji, ograniczając w ten sposób poślizg drugiego koła tylnego.

Night Eagle jest napędzany silnikiem 2.8 l turbo diesel, generującym 200 koni mocy lub 3,6-litrowym silnikiem benzynowym V-6, zapewniającym moc 284 KM. I z jednym, i z drugim łączona jest automatyczna, pięciostopniowa skrzynia biegów. Do wyboru oferowanych jest osiem kolorów nadwozia: czarny, Firecracker Red, Billet Silver, Bright White, Granite Crystal, Rhino, Extreme Purple i Chief. Nowa edycja specjalna Wrangler Night Eagle pojawi się w europejskich salonach marki w marcu.

„ZMOPARYZOWANE" WERSJE SAMOCHODÓW.

Jeep Wrangler Rubicon z pakietem Mopar® One.
Wystawiany na Salonie w Genewie Jeep Wrangler Rubicon w kolorze Chief Blue został wyposażony w Mopar® One, specjalny pakiet tuningowy oferowany przez markę Mopar®, który obejmuje mające kompletną homologację fabryczne akcesoria off-roadowe i zestaw zwiększający prześwit samochodu. Dzięki pakietowi Mopar® One znany ze swych doskonałych właściwości terenowych model Rubicon zapewni na bezdrożach jeszcze lepsze niż dotychczas możliwości. Pakiet ten można będzie zamawiać od marca. Obejmuje on zestaw zwiększający o nieco ponad 5 cm prześwit samochodu, stabilizator układu kierowniczego, 17-calowe czarne aluminiowe obręcze kół Performance Gladiator z pokaźnymi oponami Hankook Dynapro 265/75 R17, profilowane przednie i tylne fartuchy przeciwbłotne, czarną pokrywę wlewu paliwa oraz emblemat Mopar®.

Poza pakietem Mopar® One, wystawiany na genewskim stoisku Wrangler będzie posiadał również specyficzne zewnętrzne elementy indywidualizujące, obejmujące czarną listwę świetlną zamontowaną nad szybą przednią z off-roadowymi reflektorami halogenowymi, czarną osłonę chłodnicy i orurowanie boczne, a także pokrywę komory silnika z wlotami powietrza oraz drzwi połówkowe i obudowy lusterek zewnętrznych w kolorze nadwozia. Wszystkie te akcesoria nadają unikalny wygląd temu modelowi, który idealnie wpisuje się w jego terenowe przeznaczenie, jak na prawdziwego Rubicona przystało. Jeep Wrangler Rubicon z pakietem Mopar® One jest napędzany silnikiem 2,8 l o mocy 200 KM połączonym z 5-biegowym „automatem". Pakiet tuningowy Mopar® One będzie sprzedawany przez autoryzowanych dealerów marki Jeep w Europie zarówno dla 2-drzwiowej, jak i dla 4-drzwiowej wersji Rubicon.

Jeep Cherokee Overland.
Wystawianego w Genewie Cherokee Overland marka Mopar® wyposażyła w funkcjonalne, zdejmowane belki poprzeczne oraz uchwyty na narty i deski snowboardowe z nartami Jeep. Jest to samochód w kolorze Light Brownstone z chromowanymi obudowami lusterek Mopar, który napędza rozwijający 200 koni mocy turbo diesel 2.2 l MultiJet II oraz automatyczna, dziewięciostopniowa skrzynia biegów.

Jeep Renegade.
W oparciu o wersję wyposażenia Limited „zmoparyzowany" Jeep Renegade na stoisku w Genewie ma specyficzne elementy wykończenia zewnętrznego, obejmujące między innymi obudowy lusterek i przedni „grill" marki Mopar® w czarnym matowym kolorze. Renegade w kolorze Granite Crystal we wnętrzu wykończono czarną skórą, w wersji przygotowanej przez markę Mopar wyposażony jest w silnik Diesla 1.6 l Multijet II o mocy 120 KM i wprowadzoną ostatnio sześciobiegową, dwusprzęgłową skrzynię automatyczną (DDCT).

Stoisko marki Jeep.
Wystawa marki Jeep - mieszcząca się w Hali nr 5 - w tym roku została tak zaprojektowana, aby wyraźnie odróżnić od siebie dwie rodziny modeli Jeep. Po prawej stronie znajdzie się gama samochodów nastawionych na codzienne użytkowanie i czerpanie z tego przyjemności, obejmująca modele Wrangler i Renegade, wystawiane na podłodze z naturalnego drewna. Lewa strona stoiska będzie poświęcona nieco bardziej ekskluzywnemu, wyrafinowanemu podejściu, zainspirowanemu przez flagowy model Grand Cherokee, w towarzystwie nieco mniejszego Cherokee i nowego Compassa. Dla nich przewidziano podłogę z ciemnego, wykwintnego drewna.
oszczególne wersje rodziny Trailhawk będą stały na środkowym pasie, który będzie czymś w rodzaju pomostu i który wyglądem ma przypominać błotnistą terenową trasę, dzielącą na dwie części cały obszar wystawowy marki. Pas ten będzie stanowił element łączący aktualną gamę modelową z jej odpowiednikami o ściśle terenowych właściwościach, godnych plakietki „Trail Rated", unikalnego certyfikatu marki Jeep ekskluzywnego dla tych modeli, które - bez dodatkowego wyposażenia - są w stanie pokonać słynną trasę off-roadową Rubicon Trail w Kalifornii, uznawaną za jeden z najtrudniejszych szlaków terenowych na świecie.
W specjalnym obszarze tego stoiska odwiedzający będą mogli „wypróbować" nowego Jeepa Compassa dzięki specjalnemu konfiguratorowi w wirtualnej rzeczywistości 360 stopni (Jeep VR Configurator). Będzie można nie tylko dotknąć wystawianego na stoisku modelu Compass, lecz także „osobiście" poznać główne funkcje tego kompaktowego SUV-a. Po założeniu gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive odwiedzający będą mogli zobaczyć odtwarzany w rzeczywistych rozmiarach samochód, wybrać preferowaną wersję wyposażenia (spośród najwyższej w gamie Limited i typowo terenowej Trailhawk), a także poznać ten model zarówno w jego miejskiej, jak i off-roadowej odmianie. Goście będą mogli nie tylko „poruszać się" tym samochodem, lecz także otworzyć jego drzwi, usiąść w środku, otworzyć bagażnik, aby włożyć do niego bagaż i skonfigurować go, wybierając kolor nadwozia, wzór felg i elementy wyposażenia wewnętrznego. W czterech specjalnie przystosowanych punktach stoiska będzie można również zapoznać się ze szczegółowym opisem głównych funkcji tego pojazdu.
Możliwość zanurzenia się w wirtualną rzeczywistość dzięki konfiguratorowi Jeep VR to tylko jedno z innowacyjnych rozwiązań z zakresu obsługi Klienta, jakie bada obecnie Jeep, a więcej aktualności na temat cyfrowych rozwiązań marki pojawi się wkrótce. Na stoisku nie mogło oczywiście zabraknąć marki Mopar®. W przygotowanej przez nią strefie będzie można zapoznać się z pełną gamą części zamiennych i artykułów merchandisingowych. Jeep zawsze był synonimem wolności, przygody i emocji. Kolekcja artykułów merchandisingowych wyraźnie o takich właśnie cechach świadczy. Dwa proste przykłady: dwufunkcyjna torba podróżna, którą łatwo przeobrazić w poręczny plecak gotowy do użytku przy różnych okazjach albo chroniąca przed wiatrem kurtka techniczna, modny element ubioru, w której w ciekawy sposób ukryto siedmioszczelinowy symbol marki, dostrzegalny dopiero po dłuższym przyjrzeniu się.
Innowacyjny, technologiczny duch marki Jeep podkreślany będzie na jej stoisku przez szerokie zastosowanie podświetlanych LED-ami ścianek wykorzystywanych do prezentowania efektownych materiałów komunikacyjnych.

FCA Bank.
Osoby odwiedzające stoisko marki na salonie w Genewie będą mogli zapoznać się z ofertą produktów FCA BANK, spółki finansowej specjalizującej się w branży motoryzacyjnej, której ulotki i dedykowane materiały będą rozmieszczone w różnych zakątkach stoiska. Firma ta działa na wszystkich głównych rynkach europejskich (w Szwajcarii pod nazwą FCA Capital Suisse SA), a jej misją jest wspieranie sprzedaży pojazdów wszystkich marek grupy Fiat Chrysler Automobiles poprzez innowacyjne produkty finansowe i kompleksowe usługi o wysokiej wartości dodanej, przeznaczone dla dealerów, Klientów detalicznych i biznesowych.

Modele Jeep dostępne od ręki.

Poznaj również naszą aktualną ofertę samochodów marki Jeep. Wśród propozycji prezentowanych w Ofercie Tygodnia Ganinex znajdują się modele takie jak: Jeep RenegadeJeep CherokeeJeep Grand CherokeeJeep Wrangler.