?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Panda Cross zwycięzcą tytułu "4x4 of the Year 2019" w kategorii Crossover przyznawanego przez brytyjskie czasopismo 4X4 Magazine

21.01.2019

Fiat Panda Cross po raz kolejny zdobył tytuł "4x4 of the Year 2019" w kategorii crossoverów w tegorocznym konkursie organizowanym przez brytyjskie czasopismo 4x4 Magazine. Drugi rok z rzędu Fiat Panda walczył z silnymi konkurentami w stale rosnącym sektorze, zdobywając tytuł najlepszego crossovera. Jury doceniła jego "nieokrzesany" silnik, trakcję i potencjał do jazdy terenowej oraz przyjemność z prowadzenia, która zawsze wywołuje na twarzy zadowolenie.

Od 2004 roku Panda jest liderem w swoim segmencie w Europie. Wystarczy wspomnieć, że liczba wyprodukowanych w sumie egzemplarzy tego modelu przekroczyła do tej pory 7,5 miliona. Alan Kidd, redaktor magazynu 4x4, skomentował: "Nie sądzę, by istniał jakikolwiek inny samochód, który utrzymałby taką klasę przez lata, jak Panda Cross. Rynek ciągle się zmienia, ale Panda Cross jest cudownie spójna w swojej ofercie, jednocześnie ulepszając się przez cały czas". Zachwalając jej możliwości terenowe, kontynuuje: "Panda Cross nie została zaprojektowana, jako samochód wyłącznie terenowy, ale dzięki niewielkiej wadze i czystym proporcjom, jest wyjątkowo zwrotna i stabilna na nierównym terenie. Trzeba przebyć długą drogę, aby ewentualnie znaleźć jej ograniczenia".

Czasopismo branżowe 4x4 Magazine, jako jedyne w Wielkiej Brytanii jest dedykowane samochodom 4x4 i pick-upom, a tytuł "4x4 of the Year" jest przyznawany w tym segmencie od ponad 25 lat.  Jury złożone z doświadczonych specjalistów 4x4 ocenia dużą liczbę samochodów tworzących tę klasę, biorąc pod uwagę wszystkie elementy, jak komfort, jakość, zdolności terenowe, koszt zakupu i koszty eksploatacji.

Ta imponująca wygrana uzupełnia długą listę osiągnięć Fiata Pandy, wśród których możemy wymienić fakt, że jest to pierwszy samochód miejski wyposażony w technologię 4WD, pierwszy samochód miejski, który wjechał na wysokość 5200 m.n.p.m. i dotarł do obozu bazowego pod Everestem, a także, jako pierwszy zasilany gazem ziemnym samochód miejski produkowany na dużą skalę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą samochodów Fiat Panda.