?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Olimpijka Ewa Swoboda wybrała Fiata 500X.

16.05.2017

Jedna z najjaśniej świecących gwiazd lekkiej atletyki i nadzieja polskiego sprintu, Ewa Swoboda, wybrała Fiata 500X, który będzie jej towarzyszył w drodze na treningi, zgrupowania i zawody.  Włoski crossover świetnie się wpisuje w styl życia zaledwie 19-letniej półfinalistki Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 100 metrów, która ma już na swoim koncie m.in. tytuły Wicemistrzyni Świata juniorów i Mistrzyni Europy juniorek oraz rekord Polski juniorów na dystansie 100 metrów.

500X to pierwszy crossover w gamie Fiata z podwyższonym zawieszeniem i opcjonalnym napędem 4x4, oferujący wygodę miejskiego auta i dostępny w wersjach City Look i Off-Road Look w cenie od 56 700 zł.

Jedna z najjaśniej świecących gwiazd lekkiej atletyki i nadzieja polskiego sprintu, Ewa Swoboda wybrała Fiata 500X, który będzie jej towarzyszył w drodze na treningi, zgrupowania i zawody. Włoski crossover świetnie się wpisuje w styl życia młodej zawodniczki, która na co dzień podróżuje miedzy rodzinnymi Żorami a Katowicami i Spałą, gdzie przygotowuje się do startów w sezonie letnim.

Z zapartym tchem śledziliśmy zmagania Ewy Swobody podczas zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zaledwie 19-letnia, roześmiana zawodniczka zachwyciła polskich kibiców szybkością na tartanie i ujmującą naturalnością. I choć dla wielu z nas Ewa była sportowym odkryciem zeszłego roku, tak naprawdę Polka ma już na koncie liczne tytuły i rekordy. Żorzanka trenuje od czasów szkoły podstawowej, a pierwszy sukces odniosła w 2013 roku, zajmując czwarte miejsce w biegu na 100 metrów na Mistrzostwach Świata juniorów młodszych w Doniecku.

W tym samym roku czterokrotnie poprawiła rekord Polski juniorek młodszych w biegu na 100 metrów, który pobiła jeszcze trzy razy w następnym sezonie, detronizując niedoścignioną przez dziesiątki lat Ewę Kłobukowską. W 2015 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Europy juniorek, a w zeszłym sezonie została półfinalistką olimpijską w Rio de Janeiro i rekordzistką świata juniorów w biegu na 60 metrów, przy czym swoim wynikiem na poziomie 7,07 sekundy zaledwie 18-letnia Ewa ustanowiła halowy rekord Polski seniorów! Do tych sukcesów zawodniczka dołożyła jeszcze tytuł Wicemistrzyni Świata juniorów w biegu na 100 metrów, bijąc tym samym rekord Polski juniorów na tym dystansie. Wynikiem 11,12 sekundy zapisała się na drugim miejscu na kartach historii polskiego sprintu kobiet, pobijając wynik samej Irenę Szewińską. W tym sezonie biegaczka zdążyła już zdobyć pierwszy w karierze medal na seniorskiej imprezie - podczas Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie sięgnęła po brąz na dystansie 60 metrów. Teraz przed Ewą przygotowania do letnich startów i kolejnych zwycięstw. I właśnie podczas codziennych treningów, na których zawodniczka szlifuje formę na zawody, będzie jej towarzyszył crossover Fiat 500X.

Pierwszy crossover w gamie Fiata to awangardowy, nowoczesny SUV z podwyższonym zawieszeniem i opcjonalnym napędem 4x4 oferujący wygodę miejskiego auta. 500X zapewnia swojemu właścicielowi dostęp do najnowszych rozwiązań technicznych, jak 9-biegowa, automatyczna skrzynia, która gwarantuje świetne przyspieszenie oraz płynne dostarczanie mocy, opcja napędu 4x4 z systemem odłączania tylnej osi, selektor jazdy „Drive Mood Selector" z możliwością wyboru trybów Auto, Sport lub All Weather czy układy kontroli Traction+ w wersjach 500X z napędem na przód oraz Traction w wersjach 4x4 czy systemy multimedialne UConnectTM. Auto występuje w dwóch wyraźnych wersjach - City Look charakteryzuje elegancki miejski styl, w którym ważną rolę grają wysublimowane detale, jak zintegrowane zderzaki, przyciemniana tylna szyba czy zindywidualizowana kolorystycznie kabina, zaś Off-Road Look ma bardziej zdecydowany, zamiejski charakter podkreślony off-roadowymi zderzakami, relingami dachowymi, oraz do wyboru napęd 4x2 z systemem Traction+ lub 4x4. 500X występuje w aż pięciu bogatych wersjach wyposażenia oraz z sześcioma jednostkami napędowymi - trzema niezawodnymi, elastycznymi i ekonomicznymi silnikami Diesla: 1.3 MultiJet II 95 KM, 1.6 MultiJet II 120 KM i 2.0 MultiJet II 140KM - oraz trzema nowoczesnymi jednostkami benzynowymi: 1.6 E-Torq 110 KM oraz 1.4 MultiAir II o mocach 140 KM i 170 KM. Cena Fiata 500X zaczyna się od 56 700 zł za wersję POP z silnikiem 1.6 E-Torq 110 KM.

Szczegółowa oferta jest dostępna na stronie www.