?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Jak najkorzystniej kupić Fiata Tipo?

03.10.2017

Tipo to tegoroczny hit sprzedaży samochodów. To jedno z aut najczęściej wybieranych przez polskich klientów indywidualnych. Sprawdzamy, jak najlepiej sfinansować jego zakup.

W rankingach sprzedaży nowych samochodów po wielu latach dominacji Škody nastąpiła zmiana na fotelu lidera. Sprawcą całego zamieszania okazał się nowy Fiat Tipo. W maju model ten wskoczył na pierwsze miejsce zestawienia sprzedaży nowych samochodów wśród osób prywatnych.

 

KREDYT, LEASING I ABONAMENT

Mimo atrakcyjnej ceny nie wszystkich stać na zakup Fiata Tipo za gotówkę. Nie wszyscy też chcą tak lokować swoje oszczędności. Fiat poradził sobie z tym problemem. Polski importer oferuje także inne opcje finansowania. Klienci indywidualni mogą skorzystać z kredytu lub coraz popularniejszego abonamentu. Druga opcja jest skierowana do osób, które nie chcą wiązać się z samochodem na dłużej i po zakończeniu abonamentu (wynajmu) wymieniają auto na nowy model. Z kolei dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które mogą skorzystać z dobrodziejstw posiadania firmy (nawet jednoosobowej), Fiat przygotował cztery opcje leasingowe. Który wariant finansowania jest korzystniejszy? W którym koszty będą najmniejsze?

Prostej odpowiedzi, niestety, nie ma. Każdy produkt ma swoje zalety i wady. Na szczęście Fiat gra w otwarte karty. Na stronie internetowej www.fiat.pl, w zakładce „zakupy", umieszczono prosty kalkulator finansowy, w którym wystarczy wybrać model i wersję wyposażenia danego samochodu, żeby zobaczyć, na jaką ratę miesięczną można liczyć w każdej z interesujących opcji (kredyt, leasing). To jednak niejedyne możliwości. Dla klientów indywidualnych Fiat przygotował nową opcję finansowania, czyli wynajem długoterminowy. To rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią wiązać się z samochodem na dłużej niż rok lub dwa lata. W tym przypadku wykup auta po wynajmie jest nieopłacalny.

Sprawdź naszą Ofertę Tygodnia dla Fiata Tipo.

Przeczytaj pełen artykuł Auto Świat.