?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Fiat 124 Spider - sentymentalna podróż po Costa Brava

14.04.2017

Reportaż z Hiszpanii, pomiędzy przepięknymi krajobrazami a historycznymi miejscowościami, za kierownicą "dwuosobówki" Fiata, która zapewnia autentyczne doznania roadstera w iście włoskim stylu. Jest to hołd dla motoryzacyjnej ikony z 1966 roku i powrót nowego Fiata 124 Spider na drogi, na których w 1972 roku odnosił triumfy w wyścigach na Costa Brava.

Wraz z nadejściem wiosny, Fiat 124 Spider objawia się, jako idealny samochód, by podróżując nim, także z otwartym dachem i z wiatrem we włosach, a przy okazji delektować się krajobrazami Costa Brava. Takie właśnie są wrażenia uwiecznione w sugestywnym reportażu, zrealizowanym za kierownicą Fiata 124 Spider, który pokonał jedne z najpiękniejszych tras Hiszpanii, pomiędzy zachwycającymi krajobrazami a miejscowościami bogatymi w historię i kulturę.

Przygoda rozpoczęta w Gironie, podróż spidera Fiata prowadziła w stronę wybrzeża, a meta pierwszego etapu wyznaczona była w ekskluzywnej miejscowości S'Agaró, śródziemnomorskiej perle stworzonej początkiem XX wieku przez architekta Rafela Masó, aktualnie wpisanej na listę Narodowego Dziedzictwa Kulturowego.

Taki sam urok roztacza Fiat 124 Spider, samochód, który skupia w swym dojrzałym stylu klasyczne piękno swojego protoplasty, nie zdradzając jego najistotniejszych cech.
Wprowadzony na rynek w 2016 roku, fascynujący roadster Fiata, wpisuje się w tradycję swojego legendarnego poprzednika z 1966 roku, by rozmiłować w sobie nowe pokolenie, prezentując kompletną gamę, w której, w zależności od rynku, przewidziane są dwie wersje wyposażenia (124 Spider i Lusso), do których w pierwszym roku wprowadzenia na rynek dołączyły na wybranych rynkach dwie jubileuszowe serie specjalne upamiętniające wielką przeszłość 124, silnik (1.4 turbo MultiAir o mocy 140 KM) i dwie skrzynie biegów (automatyczna i manualna, obie sześciostopniowe).

Po opuszczeniu ekskluzywnego S'Agaró, dalsza podróż Fiata 124 Spider prowadziła brzegiem morza,drogą Gi-682, przez serię zakrętów i prostych, na których Spider pokazał swoje niezrównane przymioty, zapewniające przyjemność jazdy i osiągi. Jest to zasługą niezawodnego, czterocylindrowy silnika turbo o pojemności 1,4 litra z technologią MultiAir, który rozwija moc 140 KM i moment obrotowy równy 240 Nm, dostępny już przy 2250 obrotach/min. Nie można też zapominać, że dużą dynamikę samochód zawdzięcza zrównoważonemu rozłożeniu obciążeń oraz obniżonemu środkowi ciężkości.

Podróży tej, która wpisała się w historię Fiata 124 Spider, towarzyszyły też wyjątkowe emocje: to właśnie tutaj, w 1972 roku jego poprzednik zwyciężył wyścigi Costa Brava z ekipą Pinto/Macaluso.

Podróż Fiata 124 Spider po Hiszpanii prowadziła aż do czarownej miejscowości Tossa de Mar, kiedyś średniowiecznej osady, a dzisiaj wytwornego nadmorskiego zakątka odwiedzanego przez intelektualistów i artystów, w pejzaż którego smukła i ponadczasowa „sylwetka" samochodu idealnie się wpasowała. Oprócz wyjątkowego i w 100% włoskiego stylu,  Fiat 124 Spider może poszczycić się wspaniałą dynamiką jazdy, do której przyczyniły się z pewnością doskonale dopracowane zawieszenia: w osi przedniej Spider wykorzystuje wykwintny 4-wahaczowy układ zawieszenia, natomiast w osi tylnej Multilink zapewniający całkowitą kontrolę samochodu na zakręcie.

To właśnie ta istotna cecha techniczna mogła w pełni zostać wykorzystana na drodze GIP-6821, odznaczającej się szerokimi zakrętami i doskonała nawierzchnią. Tu kończy się reportaż z Costa Brava za kierownicą Fiat 124 Spider, który okazał się idealnym kompanem podczas nieopisanych przeżyć "en plein air", wśród malowniczej scenerii i na legendarnych trasach.

Zoabcz jaką przygotowaliśmy ofertę specjlaną dla Fiata.