?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Dwa miliony Fiatów 500

10.08.2017

Kilka dni po swoich 60. urodzinach, kultowy model marki Fiat świętuje 2-milionowy sprzedany egzemplarz: kolejny sukces "małego, wielkiego samochodu", który w ciągu swojej długiej historii zgromadził liczne nagrody i pobił rekordy.

Biorąc pod uwagę słynnego poprzednika z 1957 roku, sprzedanego w liczbie 4 milionów  sztuk, uzyskujemy wywierającą wrażenie liczbę 6 milionów sztuk samochodów sprzedanych w ciągu 60 lat: liczba ta pokazuje, jaki wpływ miał Fiat 500 na całe społeczeństwo i wyjaśnia dlaczego wszedł do jego zbiorowej wyobraźni, łącząc już cztery pokolenia kierowców.

Osiągnięcie liczby dwóch milionów sprzedanych samochodów stanowi bardzo ważny wynik, zważywszy, że uzyskano ją zaledwie 10 lat od premiery modelu, odzwierciedlając globalny sukces samochodu. Sprzedawany w 100 krajach na całym świecie, Fiat 500 to numer 1. wśród samochodów miejskich w Europie, lider sprzedaży na ośmiu rynkach i jeden z pierwszej trójki w sześciu kolejnych krajach, ze stałym wolumenem sprzedaży od 2007 roku, z której 80% rejestruje się poza terytorium Włoch. W samych tylko Niemczech, od 2007 roku sprzedano 200 tysięcy samochodów Fiat 500.

Nieprzypadkowo 2-milionowy egzemplarz "500" został sprzedany właśnie w Niemczech. Fiat 500 jest modelem, który w 2017 roku zarejestrował najszybszy wzrost udziału w rynku w tym kraju wśród modeli top 10 segmentu A. Ponadto, "500" to samochód marki FCA o najwyższym wskaźniku zadowolenia Klienta w Niemczech. To samo dotyczy wszystkich pozostałych samochodów z rodziny "500", które rejestrują wyższe wskaźniki zadowolenia Klienta niż ich niemieccy konkurenci w odnośnych segmentach.

Nabywcą samochodu o numerze nadwozia 2000000 jest Melanie, młoda nauczycielka w przedszkolu w Monachium. Jest typowym przedstawicielem pokolenia Millennial, żyjącego przyszłością, a nie przeszłością, podobnie jak Fiat 500. Model, który wybrała to Fiat 500S, nowa sportowa wersja wyróżniająca się śmiałym wyglądem i bogatym wyposażeniem w standardzie. Eleganckie nadwozie 500 podkreślają przednie i tylne zderzaki o sportowym wzornictwie z wbudowanymi światłami przeciwmgielnymi, specjalne spojlery i listwy boczne, a także ekskluzywne elementy wykończenia w kolorze "Satin Graphite" (takie jak klamki drzwi i klapy tylnej, obudowy lusterek i koła), przyciemniane tylne szyby, chromowana końcówka wydechu, wloty powietrza w kolorze czarnym „black grained" oraz zadziorny grill w kształcie plastra miodu. 16-calowe obręcze kół mają czarny matowy kolor. Nadwozie jest w czerwonym kolorze Rosso Passione, a pod maską pulsuje silnik  0.9 TwinAir o mocy 105 KM.

Także w naszym salonie możesz kupić najnowszego Fiata 500 w znakomitej cenie.