?>
Samochody fiat professjonal w leasingu dla profesjonalistów
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Pierwszy Fiat Fullback przekazany Laboratorium Kryminalistycznemu Policji w Rzymie

13.12.2017

W dniu 5 grudnia br. w Rzymie, odbyła się ceremonia prezentacji nowego pojazdu specjalistycznego, przeznaczonego dla Laboratorium Kryminalistycznego Policji, powstałego, jako wynik współpracy pomiędzy włoską Policją a marką Fiat Professional. W wydarzeniu goszczącym w sugestywnej scenerii „La Lanterny", mieszczącej się w centrum Urbe, wziął udział szef policji, dyrektor generalny departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Franco Gabrielli, dyrektor centralny policji kryminalnej Vittorio Rizzi oraz dyrektor operacyjny FCA na region EMEA, Alfredo Altavilla.

Pierwszy z floty 15 aut, Fullback marki Fiat Professional będzie pojazdem przeznaczonym do przeprowadzania najbardziej złożonych wizji lokalnych na całym terytorium kraju, dzięki zastosowanej w samochodzie technologii i wyposażeniu specjalnemu, które czynią ten samochód jednym z najbardziej nowoczesnych wśród aut użytkownych przez policję na całym świecie. Każdy detal został opracowany pod kątem natychmiastowej rozpoznawalności i skutecznej interwencji w miejscu popełnienia zbrodni: „podwójna kabina" w niebieskim kolorze policyjnym, stelaże do transportu sprzętu i materiałów potrzebnych do badań biologiczno-chemicznych, fizycznych i daktyloskopijnych, system Mercurio do przeglądania bazy danych,  chłodnia, aby zapewnić właściwe przechowywanie próbek, miejsce na markizę (szybko montowana jest w miejscu przeprowadzania wizji lokalnej), technologia LTE, do przesyłania zdjęć do centrum operacyjnego, i jeszcze radio Selex, dodatkowe urządzenia awaryjne oraz mocny sygnał błyskowy pojazdu uprzywilejowanego.

W miejscu skrzyni został zamontowany box, który pozwala na doskonałe wykorzystanie miejsca, zapewniając efektywność działania oraz duży komfort podróżowania dla funkcjonariuszy. Samochód ma też szerokie drzwi boczne w komorze ładunkowej otwierane do góry oraz uchylną dolną część, dzięki czemu dostęp do komory ładunkowej jest szeroki i wygodny. W środku pojazd wyposażony jest w pełny zestaw regałów, półek i szuflad oraz systemów mocowania załadunku.

Wyposażony w doskonały, aluminiowy silnik turbodiesel o pojemności 2,4 litra (150 KM i moment obrotowy 380 Nm), Fullback doskonale nadaje się do każdego rodzaju misji, ponieważ jest solidny, niezawodny, ma duże możliwości ładunkowe, jego ładowność przekracza tonę, a dopuszczalna masa ciągniętej przyczepy wynosi ponad trzy tony. Ponadto, samochód wyposażony jest w elektroniczny selektor trybu wyboru napędu 4WD, który pozwala mu swobodnie radzić sobie w najbardziej niedostępnym terenie i pokonywać najcięższe wyzwania, jak jazda terenowa z pełnym obciążeniem. Reduktor oraz blokada tylnego mechanizmu różnicowego zapewniają natomiast sprawne poruszanie się samochodem nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Dwie doskonałe włoskie „jednostki", czyli Fiat Professional i Laboratorium Kryminalistyczne Policji, wspólnie pracowały nad innowacyjnym pojazdem, który czerpie z tradycji i kompetencji każdej z nich. Ciekawostką jest, że obie powstały w tym samym roku, odległym 1903, i na swojej ponad stuletniej drodze rozwoju od zawsze były pionierami w swoich branżach.

Od samego momentu powstania, Laboratorium Kryminalistyczne Policji potrafiło wykorzystać innowacyjną technologię oraz ewolucję wiedzy kryminalistycznej, aby stopniowo polepszać swoje wyniki i mogło poszczycić się akredytacją oraz certyfikatem jakości, wydanymi przez międzynarodowe instytuty.

Ta sama postawa i kompetencje cechują Fiata Professional, pierwszą i jedyną markę w całości zajmującą się klientami transportu lekkiego, która może pochwalić się ponad stuletnią historią, bogatym bagażem doświadczeń w świecie samochodów dostawczych oraz całkowicie odnowioną gamą we wszystkich segmentach i może spełnić wszystkie potrzeby transportowe, również te, bardzo specjalistyczne, jednostek operacyjnych Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

Związek łączący marki Fiat i Fiat Professional z policją jeszcze bardziej umacnia się dzięki Fullbackowi, ale w latach 2016-2017 zostały przekazane już do prefektur i powiatowych komend policji pięciodrzwiowe Fiaty Tipo, do komisariatów Fiaty Panda 4x4 i Fiaty Punto, do jednostek specjalnych Scudo i Doblò umożliwiające przewóz specjalnie wyszkolonych psów oraz Ducato, bestseller Fiata Professional, do przewozu osób i towarów. Nie można również zapominać, że „mundur policyjny przywdziewają" inne modele Grupy FCA, takie jak mocne, sportowe sedany Alfa Romeo Giulia i Alfa Romeo Giulietta, jak i niepokonany SUV Jeep Renegade.