?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Podwójne zwycięstwo Alfy Romeo Giulia w konkursie 'SPORT AUTO AWARD'

27.11.2019

Włoski sportowy sedan zwyciężył w dwóch kategoriach konkursu organizowanego dla Czytelników niemieckiego magazynu motoryzacyjnego  SPORT AUTO. Topowy model w gamie, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, po raz trzeci z rzędu okazała się najlepszym autem w kategorii "Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 Euro". Alfa Romeo Giulia Veloce zwyciężyła w kategorii "Importowane seryjne modele sedan/kombi do 75 000 Euro".

Alfa Romeo Giulia zdobyła tytuł najlepszego samochodu przyznawany przez Czytelników magazynu SPORT AUTO. W konkursie "SPORT AUTO AWARD 2019" włoski sportowy sedan zwyciężył w dwóch kategoriach. Podobnie jak w latach 2017 i 2018, topowy model gamy, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, napędzany silnikiem benzynowym BiTurbo 2,9 V6 o mocy 375 kW (510 KM), zwyciężył w kategorii "Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 euro". Alfa Romeo Giulia Veloce z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 206 kW (280 KM) została uznana przez Czytelników niemieckiego magazynu za najlepsze auto sportowe w kategorii "Importowane seryjne modele sedan/kombi do 75 000 Euro".

Wyniki konkursu „SPORT AUTO AWARD" skupiającego się przede wszystkim na charakterystykach dynamicznych każdego z konkurentów, są powszechnie uznawane za punkt odniesienia dla producentów samochodów sportowych. Tym bardziej cieszy mnie sukces Alfy Romeo Giulia,  która w ciągu ostatnich trzech lat zdobyła w sumie pięć zwycięstw w poszczególnych kategoriach konkursu" - powiedziała Cristina Mauri, dyrektor marketingu Alfa Romeo i Jeep podczas ceremonii wręczenia nagród w Stuttgarcie. "Czytelnicy SPORT AUTO po raz kolejny pokazali, że podoba im się i cenią design włoskich aut i ich osiągi. Wraz z odświeżonym ostatnio modelem Alfa Romeo Giulia nadal będziemy inspirować naszymi sportowymi samochodami.

Była to już 27. edycja konkursu "SPORT AUTO AWARD", w której ponad 12 300 Czytelników oddało swoje głosy na ulubione samochody. W sumie 275 modeli aut sportowych rywalizowało w 18 kategoriach - każda z nich z dodatkową kategorią dla modeli importowanych - a także w 10 kategoriach "tuning".

Sprawdz samochody Alfa Romeo w specjalnych cenach. Nie czekaj aż okazje uciekną.