?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, najszybszy SUV na świecie

28.09.2017

Stelvio Quadrifoglio okrąża Nürburgring w 7 minut, 51 sekund i 7 dziesiątych, w najkrótszym czasie w historii w kategorii SUV-ów. Najnowocześniejsze technologie, w tym innowacyjny układ napędowy 4x4 Q4, po raz pierwszy zestawiony z silnikiem 2.9 V6 Twin-Turbo o mocy 510 KM oraz mechanizmem różnicowym Torque Vectoring, Chassis Domain Control (CDC) oraz aluminiowe manetki do zmiany biegów na kolumnie kierownicy, aby zmaksymalizować doznania za kierownicą nowej Alfy Romeo Stelvio Quadrifoglio. Alfa Romeo ma na swoim koncie dwa rekordy okrążenia na torze Nürburgring, ustanowione przez Giulię Quadrifoglio (w kategorii samochodów sedan) oraz Stelvio Quadrifoglio (kategoria SUV-ów).

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio zdobywa tytuł najszybszego SUV-a świata, ustanawiając nowy rekord kategorii na legendarnym niemieckim torze Nürburgring: jest to kolejny kamień milowy w sportowej tradycji Quadrifoglio oraz w ponad 100-letniej historii marki Alfa Romeo.

Stelvio Quadrifoglio pokonała ponad 20 kilometrów Nordschleife (północna pętla) w rekordowym czasie 7 minut, 51 sekund i 7 dziesiątych, poprawiając o 8 sekund poprzedni rekord w kategorii SUV-ów.

Rekord Stelvio Quadrifoglio został ustanowiony przez Fabio Francię, tego samego kierowcę, który również na torze Nürburgring ustanowił rekord 7 minut i 32 sekund w kategorii czterodrzwiowych sedanów, zasiadając za kierownicą Giulii Quadrifoglio.

Połączenie włoskiej pasji, rzemieślniczego kunsztu i innowacji - nowa Alfa Romeo Stelvio - została zaprojektowana tak, by podbić krętą drogę, której samochód ten zawdzięcza swoją nazwę. W pierwszym w ponad 100-letniej historii włoskiej marki SUV-ie zaklęty jest autentyczny duch Alfy Romeo: wyrazisty włoski design; najnowocześniejsze i innowacyjne silniki; doskonałe rozłożenie mas; wyjątkowe rozwiązania techniczne; doskonały stosunek masy do mocy.

Stelvio Quadrifoglio jest wyprodukowana z ultralekkich i najnowocześniejszych materiałów oraz oferuje doskonałe rozłożenie masy 50/50, najlepszą w segmencie sztywność skrętną, oryginalny wałek napędu z włókna węglowego oraz najbardziej bezpośrednie na rynku przełożenie układu kierowniczego.

Sercem tego SUV-a o podwyższonych osiągach jest silnik 2.9 V6 z bezpośrednim wtryskiem z 24 zaworami Twin-Turbo Intercooled, który daje moc 510 KM oraz moment 600 Nm i w którym po raz pierwszy w standardzie dostępny jest napęd 4x4 Q4. Silnik zestawiony jest z automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów ze specjalną kalibracją, która w trybie Race umożliwia zmiany biegów w zaledwie 150 milisekund.

Zamontowany w Stelvio Quadrifoglio silnik V6 osiąga najlepszy w kategorii stosunek KM na litr. Zaprojektowany w celu podkreślenia nowej, lekkiej architektury Alfy Romeo, aluminiowy silnik 2.9 V6 Twin-Turbo ma kompaktową strukturę 90° i został stworzony zgodnie z holistyczną wizją tak, by utrzymać w samochodzie obniżony środek ciężkości.

Stelvio Quadrifoglio wyposażone jest w wyjątkowe elementy technologiczne, w tym selektor Alfa DNA Pro z czterema trybami jazdy (w tym tryb Race), mechanizm różnicowy Torque Vectoring, adaptacyjne zawieszenia Quadrifoglio oraz system dezaktywacji cylindrów, który pozwala zoptymalizować zużycie paliwa.

Jako wysokiej jakości opcje, do Stelvio Quadrifoglio można zamówić:

  • sportowe, ultralekkie fotele Sparco z konstrukcją z włókna węglowego, zaprojektowane w taki sposób, by były najlżejsze w segmencie i jednocześnie oferowały maksymalny komfort podczas długich podróży. Ponadto, dzięki odpowiedniej piance, fotele te gwarantują maksymalne podparcie boczne na najtrudniejszych zakrętach,
  • wysokiej jakości karbonowo - ceramiczne hamulce Brembo.

Podczas gdy inne SUV-y ograniczają się do funkcjonalności, Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio przyjęła wyzwanie stworzenia samochodu, w którym osiągi, dynamika sportowej jazdy, włoski styl i technologia motoryzacyjna doskonale łączą się z komfortem i przestronnością typową dla tego rodzaju segmentu.