?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Alfa Romeo Stelvio to najpiękniejszy SUV w klasie premium

18.04.2017

Alfa Romeo Stelvio zachwyciła Czytelników portalu motoryzacyjnego Moto.pl, którzy miażdżącą większością głosów okrzyknęli ten model najpiękniejszym SUV-em klasy premium. Pierwszy SUV w przeszło 100-letniej historii włoskiej marki zdobył imponujące 64% głosów, deklasując konkurencję. Zwycięska Alfa Romeo jest już dostępna w sprzedaży, w cenie od 169 700 zł za wersję Stelvio z silnikiem 2.2 Turbo Diesel 16v o mocy 180 KM, z napędem na tylną oś i automatyczną, 8-biegową skrzynią.

Choć ten pierwszy "Sport Utility Vehicle" w przeszło 100-letniej historii marki pojawił się w polskich Salonach Sprzedaży zaledwie dwa tygodnie temu, zdążył już podbić serca miłośników motoryzacji i zdobyć aż 64% głosów (1445 kliknięć) w pojedynku zorganizowanym przez portal Moto.pl. Czytelnicy docenili sportową elegancję i unikalne wzornictwa Stelvio oraz wyjątkowego „ducha" Alfy Romeo.

W Stelvio przestronność i wymiary samochodu sportowo-użytkowego idealnie współpracują z cechami charakterystycznymi dla marki. Linia nadwozia odzwierciedla bezkompromisowe dążenie Alfy Romeo do uzyskania pożądanego piękna i maksymalnej funkcjonalności. Jak żaden inny model Stelvio łączy w sobie możliwości, które właściwie powinny się wykluczać. Ponadto, pierwszy raz w historii SUV o tak dużym prześwicie, może poszczycić się tak wyraźnie sportową linią. Zwycięska w glosowaniu Alfa Romeo Stelvio zostawiła daleko w tyle takie samochody jak: Audi Q5, BMW X3, Jaguar F-Pace, Land Rover Discovery Sport, Lexus NX, Mercedes GLC, Porsche Macan czy Volvo XC60.

Stelvio zawdzięcza swoją nazwę najwyższej przejezdnej przełęczy we włoskich Alpach i drodze krajowej, która przez nią przechodzi. Droga ta wije się na odcinku prawie 20 km i liczy ponad 75 ostrych zakrętów, stając się synonimem podróży i wolności. Aby przejechać nią w jak najlepszy sposób i w pełni cieszyć się wyjątkowymi i niepowtarzalnymi doznaniami, warto zasiąść właśnie za kierownicą samochodu, będącego w stanie zaoferować niezrównane połączenie przyjemności czerpanej z jazdy, włoskiego stylu i wszechstronności: nowej Alfy Romeo Stelvio.

Zgodnie z tradycją Alfy Romeo, nowy SUV wyróżnia się doskonałą dynamiką jazdy, jak przystało na prawdziwy sportowy samochód, dzięki zastosowaniu ultralekkich materiałów, jak włókno węglowe i aluminium, optymalnemu rozkładowi mas na obie osie, najbardziej bezpośredniemu układowi kierowniczemu i wyrafinowanemu układowi zawieszenia z ekskluzywną technologią AlfaLinkTM. Ponadto, w celu uzyskania lepszej przyczepności SUV Stelvio oferuje integralny napęd na cztery koła Alfa Romeo Q4, a dodatkowo, na zamówienie, może być wyposażony w samoblokujący mechanizm różnicowy.

Alfa Romeo Stelvio prezentuje cały swój charakter nie tylko poprzez wyjątkowy styl i doskonałą dynamikę jazdy, ale również poprzez nowe wspaniałe silniki: 2.0 z turbodoładowaniem o mocach od 200 do 280 KM oraz 2.2 Diesel w przedziale mocy 180-210 KM. Jednostki te podkreślają sportową "duszę" SUV-a, który, zwłaszcza w ruchu pozamiejskim, dostarcza wyjątkowych przyjemności również doświadczonym kierowcom. Wszystkie silniki dostępne są wyłącznie z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów i napędem tylnym lub integralnym Q4.

Alfa Romeo Stelvio wyróżnia się licznymi zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, wśród których na uwagę zasługują m.in. innowacyjny układ hamulcowy Integrated Brake System (IBS) gwarantujący natychmiastową reakcję hamulca i rekordowo krótką drogę hamowania czy systemy bezpieczeństwa czynnego, jak: system ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd "Forward Collision Warning" (FCW), autonomiczny system awaryjnego hamowania (AEB) z czujnikiem ochrony pieszych czy ostrzeżenie przed niezamierzoną zmianą pasa "Lane Departure Warning" (LDW).

Wnętrze Stelvio wyróżnia ekskluzywna, włoska elegancja. Przestronna kabina z dwustrefową klimatyzacją i zaawansowanym systemem audio Alfa U-Connect zapewnia wygodę na trasie, a 525-litrowy bagażnik pomieści bagaże wszystkich podróżujących. Selektor Alfa DNA i podwyższona pozycja kierowcy dają wrażenie pełnej kontroli i panowania nad drogą, dostarczając sportowym wrażeń z jazdy.

Gama oferuje trzy poziomy wyposażenia: Stelvio, Stelvio Super i Stelvio First Edition. Właściciel Stelvio w standardzie otrzymuje auto wyposażone m.in. w 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, system U-Connect z systemem audio z 8 głośnikami i wyświetlaczem 6,5" oraz systemy IBS, FCW i AEB z czujnikiem ochrony pieszych. Do wyposażenia wersji Stelvio należą także tylne czujniki parkowania, tempomat, elektrycznie otwierany bagażnik, czujniki zmierzchu i deszczu. Wersja Super obejmuje pełne wyposażenie Stelvio dodatkowo wzbogacone m.in. o fotele pokryte tkaniną w połączeniu ze skórą techniczną, dwukolorową deskę rozdzielczą i panele drzwi dostępne w trzech tonacjach, aluminiowe listwy progowe oraz światła bi-ksenonowe ze spryskiwaczami. Dla Stelvio Super dostępne są także liczne pakiety dodatkowe. W czasie premiery Klient może wybierać spośród 13 kolorów nadwozia i 13 wzorów aluminiowych obręczy kół (w rozmiarach od 17 do 20").

Cena zwycięskiego SUV-a Alfy Romeo zaczyna się już od 169 700 zł za wersję Stelvio z silnikiem 2.2 Turbo Diesel 16v o mocy 180 KM, z napędem na tylną oś i automatyczną 8-biegową skrzynią. Szczegółowa oferta jest dostępna u Dealerów i na stronie www.alfaromeo.pl. Zapraszamy do zobaczenia specjalnych ofert Alfy Romeo w naszym salonie.