?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

40. urodziny Muzeum Historii Alfy Romeo

17.01.2017

Muzeum Alfy Romeo świętuje swoje 40-lecie, prezentując się publiczności w nowej odsłonie: otwarte pokrywy silników samochodów pozwolą podziwiać nie tylko niezwykle piękne nadwozia, ale także sportowe serce" każdej  Alfy Romeo.

Muzeum Historii Alfy Romeo w Arese we Włoszech świętuje swoje 40. urodziny i z tej okazji zaprezentuje się publiczności w całkiem nowej odsłonie:  wystawiane samochody będą miały otwarte pokrywy silnika, aby móc podziwiać nie tylko piękne nadwozia, ale również wyrafinowaną mechanikę.
Niezwykła prezentacja odbędzie się w niedzielę 18 grudnia 2016r , z okazji 40. rocznicy otwarcia Muzeum. Już sam tytuł wystawy - „Tylko dla pasjonatów" - oznacza, że zwiedzanie w tym dniu będzie wyjątkowe: bohaterem dnia będzie „sportowe serce" Alfy Romeo i ukryte elementy samochodów. Podziwiać będzie można nie tylko silniki wielu samochodów, ale również zachwycające pionowe drzwi modelu Carabo, ogromne pokrywy silnika Tipo 33, i - po raz pierwszy od 1989  roku - nadwozie z włókna węglowego 164 ProCar.

Honorowe miejsce zarezerwowane jest dla zwiedzających, którzy przyjadą do Muzeum Alfą Romeo z roku 1976: o godz. 15,00 będą mogli wziąć udział w pokazie, który odbędzie się na torze do prób.  

Zainaugurowane dokładnie 18 grudnia 1976 roku, Muzeum Alfy Romeo powstało, aby prezentować szerokiej publiczności chlubną historię marki. Jego promotorem był Orazio Satta Puliga, szef działu Projektowania od końca II wojny światowej, wspierany w tym projekcie przez Giuseppe Luraghiego, dyrektora marki Alfa Romeo. Luigi Fusi zajął się natomiast gromadzeniem kolekcji i zorganizowaniem jej ekspozycji wewnątrz Centrum Kierowniczego. Muzeum zostało poddane gruntownej przebudowie pod kierunkiem architekta Benedetto Camerana, po której 24 czerwca 2015 r., z okazji światowej premiery nowej Alfy Romeo Giulia, nastąpiło otwarcie dla publiczności, symbolicznie potwierdzając odrodzenie marki.

Dzisiaj, zwane „Wehikułem Czasu", to Muzeum, które w pierwszym roku od otwarcia przyciągnęło ponad 100 tysięcy zwiedzających, dzięki supernowoczesnej aranżacji, poprzez którą opowiada fascynująca historię Alfy Romeo nie tylko „alfistom", ale także szerokiej publiczności i nowych pokoleniom.

Muzeum, które znajduje się w Arese przy viale Alfa Romeo, jest otwarte dla zwiedzających codziennie, z wyjątkiem wtorku, od godziny 10,00 do 18,00.