?>
×
Wybierz markę by otrzymać dedykowane oferty

Marka Abarth, już trzeci rok z rzędu, głównym sponsorem Formuły SAE ITALY – XV edycji

24.07.2019

Marka z logo Skorpiona, już trzeci rok z rzędu, jest sponsorem międzynarodowego wydarzenia, organizowanego we Włoszech przez ANFIA, dla ponad 2600 studentów, którzy wezmą udział w wyścigu "R. Paletti" w Varano de 'Melegari (Parma) za kierownicą samochodów wyścigowych, które sami zaprojektowali, opracowali i zbudowali. Abarth ufunduje nagrody dla zwycięzców w kategorii "Endurance & Efficiency" i zorganizuje jazdy testowe nowymi modelami Abarth "70th Anniversary", zapewniając prawdziwie ekscytujące wrażenia za kierownicą Abartha 595 Competizione, Abartha 595 esseesse i Abartha 124 Rally Tribute.

XV edycja Formuły SAE Italy, Formula Electric Italy & Formula Driverless, rywalizacja pomiędzy studentami inżynierii pochodzącymi z różnych uniwersytetów z całego świata i zajmującymi się projektowaniem, konstruowaniem i prowadzeniem własnych samochodów wyścigowych, odbędzie się w dniach 24-28 lipca.

Gospodarzem włoskiego wyścigu Formuły SAE organizowanego na torze wyścigowym "Palonia" w Varano de 'Melegari (Parma) jest ANFIA (Włoskie Zrzeszenie Przemysłu Samochodowego), a Fiat Chrysler Automobiles, za pośrednictwem marki Abarth, jest głównym sponsorem, potwierdzając tym samym zaangażowanie FCA we wzmocnienie swoich relacji ze środowieskiem akademickim i podkreślając sportowe wartości marki z logo Skorpiona, która może poszczycić się długą i wspaniałą historią wyścigów i rajdów.

Abarth jest jedną z nielicznych marek motoryzacyjnych, które od chwili swojego powstania, w tym roku świętuje swoje 70-lecie, są zawsze kojarzonych z światem wyścigów i rajdów: Carlo Abarth tuningował samochody z seryjnej produkcji, tworząc fantastyczne samochody sportowe, które zwyciężały w licznych zawodach, budując legendę spod znaku Skorpiona. W ten sam sposób młodzi inżynierowie z Formula SAE projektują i konstruują swoje samochody, a także testują je na torze. Nie należy zapominać, że marka Abarth zawsze utrzymywała silne relacje z młodymi entuzjastami sportów samochodowych i motorowych, o czym świadczy jej zaangażowania w Formułę 4 powered by Abarth, we Włoszech i Niemczech, mistrzostwa młodzieży, w których obiecujący młodzi kierowcy mogą rozwijać swoje umiejętności.

Formuła SAE Italy to także ekscytujące wydarzenie edukacyjne, ponieważ samochody przez pięć ocenia wymagające jury, przeprowadzając liczne testy pod kątem projektowania, wydajności i spójności kosztów. Tylko samochody, które przejdą pozytywnie ocenę wstępną, zostaną dopuszczone do testów trackdrive: sprawdzian przyspieszenia, poślizgu i autocrossu, po najbardziej ekscytującą ze wszystkich prób: wytrzymałościową (endurance). W tym roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 2600 studentów z 27 krajów i 80 różnych uniwersytetów, reprezentujących 87 zespołów uniwersyteckich.

Celem jest skupienie się nie tyle na sprawności sportowej młodych zawodników, ile na ich umiejętnościach w zakresie inżynieryjnego know-how, zaangażowania, organizacji i przestrzegania harmonogramu, koordynacji projektu i prezentacji produktu. Przewidziane są nagrody w różnych kategoriach, podzielone według klas i rodzaju testów. Wśród najbardziej pożądanych nagród specjalnych przydzielanych przez sponsorów są dwie nagrody przyznane przez markę Abarth w kategorii "Endurance & Efficiency" (wytrzymałość i wydajność), dla samochodów z silnikiem spalinowym (pierwsze miejsce w kategorii wytrzymałości klasa 1C) i silnikiem elektrycznym (pierwsze miejsce w kategorii wytrzymałości klasa 1E) oraz nagroda za jazdę na torze (trackdrive) dla pojazdów autonomicznych (pierwsze miejsce w kategorii 1D na torze).

Do najbardziej ekscytujących przeżyć podczas Formuły SAE Italy 2019 należy jazda testowa za kierownicą Abartha 124 Rally Tribute, Abartha 595 Competizione i Abartha 595 esseesse, dwa ostatnie modele z nowej serii specjalnej "70th Anniversary", wyróżniającej się specjalnym logo, podkreślającym wyjątkowość i ekskluzywność samochodów. W szczególności, Abarth 595 Competizione o mocy 180 KM to najbardziej "radykalna" wersja ikony Abartha, natomiast nowy Abarth 595 esseesse stanowi hołd dla legendarnego zestawu tuningowego Sixties, z powodzeniem powtórzonego w 2009 roku w modelu Abarth 500.

Przeznaczony dla pasjonatów bezkompromisowych osiągów, nowy Abarth 595 łączy w sobie sportowy charakter marki spod znaku Skorpiona z charakterystycznym designem, stylem i możliwościami skomunikowania ze światem. Podziwiać będzie można także limitowaną edycję Abartha 124 Rally Tribute, uświetniającego triumf samochodu wyścigowego "124 rally", który w zeszłym roku zdobył Puchar FIA R-GT i odniósł ponad 40 zwycięstw klasowych w 12 mistrzostwach krajowych. Wyprodukowany w limitowanej edycji zaledwie 124 egzemplarzy, nowy Abarth 124 Rally Tribute wyróżniają ekskluzywne elementy wyposażenia, które czynią z niego prawdziwy "kolekcjonerski przedmiot", o czym świadczy specjalny, jubileuszowy emblemat na błotnikach, a wewnątrz samochodu: metalowa, numerowana tabliczka potwierdzająca jego elitarność oraz "Certyfikat Autentyczności" wydany przez FCA Heritage, który potwierdza, że każdy egzemplarz jest wyjątkowym "Instant Classic", stanowiącym inwestycję na przyszłość.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej www.formula-ata.it.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Samochodów Abarth.